Головна | Каталог сайтів | Фото | Знайомства | Оголошення | Погода | Мапа | Контакти | Реєстрація | Вхід | RSS
Понеділок,
19.11.2018,
20:29
Ковельська Правда
Додати в Обране

Встановити стартовою

Популярність

Опитування

Чого найбільше бракує Ковелю?
Всього відповідей: 852

Коментарі

Ви потребуєте в кредит? Ви хочете бути фінансово стабільною? Ви потрібні гроші, щоб розширити свій бізнес? Ми пропонуємо всі види кредитів як фізичним, так і співпрацює тіла, ми пропонуємо кредити КОМПАНІЯ, авто кредит, бізнес-кредит, консолідація боргів кредитів і персональні кредити на 2% процентних ставок, а також із зручною тривалості, яка є предметом переговорів. Ця пропозиція є відкритим для...

Срочная необходимость кредита или Рождество случае
поэтому свяжитесь с нами сейчас на frankwoodloan@gmail.com
Имя:
Необходимое количество кредита:
Страна:
Пол / Пол:
Сумма кредита Необходимые:
Кредит Продолжительность:
Personal Mobile Number:
Ежемесячный доход:
Спасибо А God Bless

Опачки давно про Чупакабру нічого не чув.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційне підприємство «Каскад» з Ковеля звернулося до Міністерства юстиції України та Вищої кваліфікаційної комісії суддів (вдруге) зі скаргою на суддю Ковельського міськрайонного суду Єлизавету Агеєву.

«Ми заявляємо про неправомірну поведінку судді, оскільки винесене нею неправосудне рішення в подальшому завдає неабияку шкоду нашом...


СтатистикаОнлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Погода

Погода у місті Ковелі

Архів

Листопад 2018
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Пошук

Головна » 2009 » Березень » 12 » За що судили сільського голову?
06:14
За що судили сільського голову?
Суд позбавив Віру Федорук права обіймати посаду сільського голови, а місцеві депутати всупереч цьому висловили їй довіру
    
     В історії місцевого самоврядування та юриспруденції Ковельщини - це унікальний випадок, коли за невиконання рішення суду сільського голову із Мощеної Віру Федорук було засуджено до двох років позбавлення волі умовно із забороною протягом одного року обіймати посади, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків. Втім, Віра Миколаївна не визнає цей «вердикт» і, заручившись підтримкою місцевого депутатського корпусу, продовжує надалі керувати сільською громадою, створивши тим самим у Ковельському районі правовий прецедент.

     Перший «камінь» у «фундамент» цього «феномену» було закладено ще у серпні 1997 року виконавчим комітетом Мощенської сільської ради. На порядку денному тоді стояло питання переведення частини приміщення дитячого садка, де проживав колишній директор радгоспу, в житло, з наступним його наданням новому керівнику господарства Надії Кушнерук, хоча остання на той час мала двокімнатну квартиру в Ковелі. Чому це питання розглядав виконком - невідомо. Адже законодавство чітко вказує, що відчуження майна комунальної власності є виключною компетенцією сесії сільської ради. Члени виконкому за дане питання голосувати не хотіли. Сільський голова Степан Кавун наполягав на прийнятті, переконуючи, що місця при потребі дитячому садку вистачить. Правдами і неправдами, але рішення прийняли, проголосувавши за нього з другої спроби. Як наслідок, із села почали скаржитися до правоохоронних органів.

     Виконуючи протест прокуратури та вимогу жителів Мощеної, Степан Кавун скликав сесію сільської ради, яка підтримала рішення виконкому. Згідно з протоколом засідання, «за» проголосувало 7 депутатів. Віра Федорук, як тодішній депутат, та інші стверджують, що «за» голосувало всього 5 народних обранців, тобто рішення, у якому чомусь навіть не було вказано площу наданого житла, не набрало необхідної кількості голосів. Потім з'ясувалося, що рішення хтось підмінив: депутати голосували «про надання житла Кушнерук в частині приміщення дитячого садка», а виконкомом - за те, що «виділено частину без господарського будинку, який тимчасово використовувався для потреб дитсадка і в якому проживав колишній директор радгоспу».

     Про всі ці недоречності було повідомлено прокуратуру, але звідти надійшла формальна відписка, мовляв, все правильно, все по закону. Вже ставши сільським головою, Віра Федорук виявила й інші порушення, пов'язані з наданням цього житла. У копії ордера на приміщення виправлено розмір площі - з 40 на 70 квадратних метрів. У самому ордері і на його корінці дуже різняться підписи Степана Кавуна. Щоправда, експерт міліції у Ковелі перевіряв ці документи і порушень ніяких не виявив. Віра Федорук не погоджується з таким висновком, стверджуючи, що експерт підійшов до перевірки суб'єктивно, начебто вплинуло те, що син Надії Кушнерук був на той час старшим офіцером СБУ, а до цього - працював у податковій міліції.

     Конфлікт між Вірою Федорук і Надією Кушнерук загострився у 2004 році, коли остання звернулась до Мощенської сільської ради із заявою про приватизацію вищезгаданого житла. Депутати відмовляють Надії Адамівні, встановивши їй умову: сплатити 20 тисяч гривень до сільської скарбниці за «самовільне захоплення» частини дитячого садка. Кушнерук подає до суду позовну заяву, в якій просить зобов'язати виконавчий комітет сільради та особисто сільського голову виконати всі дії щодо приватизації і безкоштовної передачі у власність частини будинку. Головуюча по справі Єлизавета Агєєва задовольняє позов, а Волинський апеляційний суд залишає це рішення в силі.

     Віра Федорук звернулася в суд за роз'ясненням: які ж саме дії особисто вона, як сільський голова, має виконати з приводу приватизації того житла? Скликається сесія сільської ради. Депутати одноголосно відмовляють Надії Кушнерук у безкоштовній приватизації. «Я вважаю, що виконала рішення суду, зібравши сесію», - говорить Віра Федорук. Судом першої інстанції і апеляційним судом області у роз'ясненні їй було відмовлено, а один із суддів навіть заявив Федорук, що її ще мали оштрафувати. І оштрафували - за невиконання судового «вердикту», причому двічі, на загальну суму 1020 гривень.

     У листопаді 2006 року органи прокуратури порушили проти Віри Федорук кримінальну справу, не повідомивши, як того вимагає буква закону, Мощенську сільську раду. На той час сільрада якраз прийняла на свій баланс житловий фонд військового містечка села Черкаси і отримала від держави субвенцію в сумі 300 тисяч гривень, яку необхідно було освоїти до кінця року, попередньо замовивши проектну і кошторисну документацію. Знаючи все це, Ковельська міжрайонна прокуратура відсторонює Віру Федорук від роботи, але вона навідріз відмовляється виконувати постанову прокурора, мотивуючи тим, що сільська громада отримала субвенцію, за невиконання якої також передбачена сувора відповідальність.

     Непоступливого сільського голову продовжують «атакувати» з усіх сторін, в тому числі й контролюючі органи. Невдовзі суддя Ковельського міськрайонного суду Тамара Луньова визнає Віру Федорук винною в умисному невиконанні рішення суду і засуджує її до двох років позбавлення волі умовно з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на такий самий термін. Але апеляційний суд Волинської області скасував цей вирок, оскільки кримінальну справу було порушено не обласним прокурором, а «сторонніми особами», тобто ковельським міжрайонним прокурором. До речі, до матеріалів справи долучилася виписка рішення сесії Мощенської сільської ради за 1997 рік про оформлення права власності на спірне приміщення за сільрадою, підписане нібито Вірою Федорук. Але насправді такого рішення не існує та і підпис Віра Миколаївна поставити не могла, бо на той час ще не була головою сільської ради. Однак суддя Тамара Луньова чомусь долучила цей сфальсифікований документ до матеріалів справи.

     Втім, обласний прокурор таки порушує проти Віри Федорук кримінальну справу і її все одно засуджують. Цього разу - до двох років позбавлення волі умовно із забороною обіймати керівні посади в органах місцевого самоврядування протягом одного року. Обговоривши вирок на сесії Мощенської сільської ради, депутати своїм рішенням дозволили Вірі Федорук працювати сільським головою, бо не вбачають у її діях ознак злочину. Депутатський корпус відмовив у дозволі Надії Кушнерук на приватизацію та звернувся до Верховної Ради України за висновком щодо призначення на території сільради позачергових виборів. З парламенту порадили «спитатися» про це у Верховному суді України.

     Поки тривало листування Мощеної з Києвом, Ковельська міжрайонна прокуратура порушила проти Віри Федорук ще одну кримінальну справу - за невиконання нею останнього вироку суду - в частині позбавлення права обіймати керівні посади. Також прокурором було опротестоване рішення сільської ради, яке фактично підтримувало опального сільського голову. А на сесійне засідання, коли депутати розглядали цей протест, приїхав особисто прокурор Сергій Масалов, який заявив народним обранцям, що їхня подальша доля залежить від того, як хто проголосує, і вимагав поіменного голосування. Запрошений на сесію депутат обласної ради від фракції БЮТ Петро Якубук навіть зауважив Масалову, щоб той не залякував сільських депутатів. Під час таємного голосування переважною більшістю голосів прокурорський протест було відхилено.


     Сільським головою Віра Федорук працює уже третє скликання. Багато хто у Ковельському районі про неї відгукується добре. У грудні 2005 року вона була нагороджена почесною грамотою Верховної Ради України, а на недавній районній нараді, де розглядалось питання виконання місцевих бюджетів у 2009 році, Мощенську сільську раду ставили у приклад, бо тут спостерігаються найвищі темпи приросту надходжень - 59,7 відсотка. То як же бути із правовим прецедентом, який створили правоохоронні органи?[Версія для друку]

Категорія: Влада | Переглядів: 1600 | Теги: Волинь-нова, Суд, прокуратура, Ярослав Гаврилюк


Подібне:
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]


Новини Glavport
Завантаження...
Погода, Новости, загрузка...
Вибори БЮТ Василь Байцим міліція Кримінал крадіжка Кошарук Влада Ковель Дорога Олег Кіндер ЗМІ ДТП Любомль МНС пожежа кордон митниця Польща Ягодин Ковельська міськрада ТЦК Фото діти медицина Ковельська райрада свобода Волинь-нова Ярослав Гаврилюк Ярослав Шевчук Сергій Товкач освіта прокуратура Суд Волинські Новини Волинська правда Турійщина Колодяжне Сергій Масалов спорт футбол історія залізниця Леся Українка Андрій Гіль Ігор Прокопів Вісті Ковельщини Анатолій Грицюк підприємці ЖКГ контрабанда Волинська облрада Ковельська РДА Микола Гайдучик Вадим Грищук Голоби Валентин Скуба вбивство Волинська ОДА Тимошенко епідемія Ковельська ЦРЛ санаторій Турія земля свинячий грип Церква Релігія інфекція Микола Романюк Білорусь відео Іван Смітюх поліклініка газ Ковельтепло Партія регіонів хабарництво смерть Петро Якубук СБУ екологія Турія злочин грип ГРВІ Ремонт Борис Андріюк Луцьк бюджет Ковельводоканал Київ-Ковель-Ягодин будівництво віп центр зайнятості корупція ДАІ зарплата ринок Григорій Смітюх Любомльщина